Polikarbon, günümüz koşullarında bir çok alanda koruyuculuğu tartışma götürmeyen, günlük yaşantımızın her alanına hakim bir malzeme olarak dünya pazarına yerleşmiştir.

Gelişmiş ülkelerde, üreticiler seralarda daha yüksek verimli ve daha az atık sayesinde çevreci bir yöntemle ürün elde ederken, tüm tarım ürünlerini organik olarak yetiştirme imkanına sahip olmaktadırlar. Tarımda yenilikçi ve ileri teknoloji uygulamalarını daha etkin kullanabilmek adına serada,  ısıtma yapılarak, doğal soğutma ve güneşlenme sistemleri ile sağlıklı, güvenli, besleyici, lezzetli ve makul fiyatlı ürün yetiştirme imkanı bulunmaktadır. Polikarbon tarımda  ürünün dış etkenlere karşı korunması ve verim artışı sağlamasında edindiği değeri katlayarak artırmıştır. Seralar, modern yöntemlerle ürün  yetiştirilmesine imkan sağlarken, günümüz koşullarındaki olumsuz tehlikelere ( Pandemi Covid-19) karşı da koruyucu ve  sağlıklı  beslenme adına  oldukça stratejik bir önem kazanmıştır.

Solid Polikarbon, günlük yaşantımızda biberon, saklama kabı, ev aletleri, otomotiv sektörü, aydınlatma sektörü, fabrikalar, yalıtım, çatı kaplama, ses bariyeri, her türlü darbeye karşı koruyucu olarak  kullanılmaktadır. Polikarbon, alışılagelmiş kullanımının dışında günlük yaşantımızda virüslere karşı yüz koruyucu maske, alışverişlerde mesafe oluşturacak koruyucu siperlik olarak, sağlık sektöründe vb. alanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşmış ve aranan ürün haline gelmiştir.