Polikarbon Levhaların Kullanım Alanları

Polikarbonat malzeme, ısıtıldığında yumuşayan, soğutulduğunda yeniden sertleşme özelliğine sahip olan termoplastik grubundan dayanıklı bir malzemedir. Malzemenin kullanılacağı sektöre ve ürün çeşidine göre çok farklı renkli seçenekleri mevcut olmasına karşın, yaygın olarak saydam ve yarı saydam renkler polikarbon malzemede en çok tercih edilen renklerdir. Tüm renk seçeneklerinde tıpkı cam gibi ışığı yansıtma özelliği bulunmaktadır. Isı, ışık ya da kurşun geçirmezlik gibi özelliklere sahip dayanıklı ve şeffaf malzeme kullanmayı gerektiren durumlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Polikarbon Levhalar Nerede Kullanılır?

Darbe direnci yüksek olup esnek ve son derece hafif bir malzeme olması nedeniyle gözlük camı, tıbbi medikal cihazlar, otomotiv sektöründe gereken parça malzemeler, sera yapımı, CD ve DVD gibi dijital veri saklama diskleri ve inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Isı direncinin yüksek olması sayesinde, yangın koruyucu özellik gerektiren inşaat ürünlerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Hafifliği, ısıyı kırması ve yönünü değiştirme özelliğine sahip olması sayesinde polikarbonatlar, gözlük camı üretiminde çığır açmış bir teknolojidir.

Polikarbon Levhaların Dayanıklılığını Gösteren Özellikler Neler?

Isı ve darbe dayanıklılığının yanı sıra iyi bir elektriksel yalıtım özelliğinin olması, şeffaflığı ve farklı renk seçeneklerinin mevcut olması, polikarbonat levhayı inşaat sektörü için elzem bir malzeme haline getirmektedir. Kurşun geçirmezlik özelliği sayesinde, cam yerine rahatlıkla kullanılabilmekte ve otomotiv sektöründe camın estetik özelliğinin yerini tutmaktadır. Ayrıca cam malzemeye kıyasla çok daha dayanıklı ve esnektir. Farklı ısı koşullarına adapte olarak, yapısını bozulmadan çok uzun yıllar korur. Çatlamadan, kırılmadan ve herhangi bir bozulmaya maruz kalmadan oda sıcaklığında bekleyebilir. Farklı ısı koşullarında geçici bozulmalar görülse de, yeniden ısı değişikliği olduğunda polikarbon malzeme eski formuna dönebilir.

Polikarbon Levha Kullanmak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Polikarbonat malzemeyi değerli kılan en temel ayırıcı özelliği, erime noktasına kadar ısıtıldığında sıvılaşması ve tekrar soğutulduğunda formunda herhangi bir bozulma oluşmadan eski haline dönebilen termoplastik bir malzeme olmasıdır. Termoplastik malzeme, bu özelliği sayesinde plastik malzeme yerine kullanıldığında geri dönüşüme katkı sağlayan mühendislik harikası bir malzemedir. Bu nedenle, plastik ya da cam malzemeden farklı olarak, polikarbonat levha farklı ısı koşullarına formu bozulmadan adapte olabilen ve dayanıklılık gerektiren geniş bir endüstriyel alanda kullanılması yararlı olan malzemelerdir. Saydamlık, yarı saydamlık, yüksek darbe dayanıklılığı, ısı ve yangın dayanıklılığı gerektiren durumlarda eşsiz bir çözümdür. Kendiliğinden UV filtresi özelliği bulunan polikarbonat levha gözlük camı ve lens yapımında kullanıldığı gibi, inşaat sektöründe ve sera yapımında da UV filtresi gerektiren durumlarda kullanıldığında yüksek oranda güneş koruması etkisi sağlar. Yüksek kalite güneş koruyucu ve UV filtre özelliği ile güneş gözlüğü üretiminde kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Polikarbon Levhalar Neden Daha Hesaplıdır?

Muadilleri ile kıyaslandığında, kullanıldığı uygulamalarda olası risk durumlarını oldukça fazla azalttığı için fiyat fayda dengesi açısından son derece uygun fiyatlı ve yararlı bir malzemedir. Sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmaması nedeniyle, tıbbi medikal malzemelerde yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. İnsan sağlığına zarar vermemesi polikarbon malzemeyi, yiyecek içecek endüstrisinde biberon, saklama kabı, su damacanası ve kavanoz gibi birçok üründe çok tercih edilen bir malzeme haline getirmektedir. 1950’lerde üretilerek endüstride kullanılmaya başlayan polikarbonat malzeme, bugün her yerde bulunabilen, ısıya ve darbeye dayanıklı, iyi elektriksel yalıtıma sahip, şeffaf renk seçenekleri ile estetik kaygısı olan durumlarda, inşaat sektöründe, elektrikli ev aletlerinde, dijital teknoloji ürünlerinde ve tıbbi cihazlarda son derece kullanışlı ve çok tercih edilen bir üründür.

Çatılarda polikarbon levhalar

Son yıllar da inşaat sektörün yaygın olarak kullanılmaya başlanan ve faydalarından dolayı oldukça tercih edilen polikarbon madde günden güne popülerliğini arttırmaktadır. Genel olarak kalınlığı 8 veya 10 milimetre olan levhalar kullanıldığı alana uygun olarak özel olarak üretilmektedir. Müşterilerin tercih ve ürünü kullanacakları alana bağlı olarak en uygun ölçüler bunlar olmaktadır. Maddenin bu kadar tercih edilmesinin temelinde yapısı dolayısı ile inşaatlar da sağladığı faydalar yer almaktadır.

  1. Polikarbon Maddenin Yapısal Özellikleri

 Özellikle inşaatların çatı sistemlerinde yaygın olarak kullanılan madde birçok açıdan etkilidir. Tercih edilmesinde etkili olan bu maddenin yapısal özellikleri şu şekildedir.

 -İçeriğinde bulunan reçine sayesin de polikarbon son derece dayanıklı bir maddedir ve inşaatlar için önemli olan dayanıklılık konusunu oldukça rahat karşılamaktadır.

 -Şekli ve yapısı itibari ile gün ışığından en üst seviyede yararlanılmasını sağlamaktadır.

 -Diğer kaplama malzemelerine oranla daha hafif olduğundan dolayı özellikle camdan daha fazla tercih edilmektedir.

 -Bir diğer önemli yapısal özelliği de kolay şekil alabilmesidir ve bu sayede özellikle inşaatlar da yapının estetik görünümünde etkili olmaktadır.

 -Sahip olduğu filtrasyon ile ışık geçirme de etkilidir ve hem ışıktan hem de ısıdan maksimum oranda faydalanmamızı sağlar.

 -Suyu yüzeyde tutma özelliğine sahip koruma sitemi sayesinde de son derece uzun ömürlü olmaktadır.

 -Özelliklerinden dolayı başta inşaat olmak üzere ayrıca gözlükler de araba farları ile otomotiv sektöründe ve daha birçok sektör de kullanılabilmesinden kaynaklı olarak yaygın kullanım alanına sahip olmaktadır.

 -Kullanılan ortamlar da izolasyon ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.

 -Polikarbon levhaların bir başka önemli özelliği de alevleri yaymama özelliğidir ve bu sayede dünya çapında yangınlara karşı belirlenen standartlara son derece uygun olmaktadır.

 -Her türlü iklim koşullarına uygun bir ürün olmaktadır.

  • Polikarbon Levhaların Kullanım Alanları

            Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan polikarbonat levha birçok sektör de ve alanda kullanılmaktadır. Bu kullanım alanları şu şekildedir.

 -Çatıları ışıklıkları

 -Büyük fabrika pencerelerinde ve ışıklıklarında

 -İnşaatların cephe uygulamalarında

 -Son yıllar da evler de oldukça popüler olan kış bahçelerinde

 -Verandalar da ve teras çatılarında

 -Havuzların üzerlerini kapatmak için kullanılan sitemler de

 -Binaların arasında ki geçitlerde ve üst geçitlerde

 -Yürüyüş yollarında

 -Evlerin giriş saçaklarında

 -Spor salonlarında kongre merkezlerinde ve büyü toplantı salonlarında

 -Büyük seralar da

 -Otobüs duraklarında ve otoparklar da

 -Reklam panolarında

 -Banka ve benzeri büyük binalar da

 -Kurşun geçirmez camlara ihtiyaç duyulan alanlar da

            Bunların dışında polikarbonat levha daha birçok ürünün ham maddesi olarak da kullanılabilir. Bu ürünler biberonlar, su damacanaları, makineler de yer alan göstergeler de, polislerin kullandığı kalkanlar da, dereceli gözlükler de ve güneş gözlüklerinde ve daha birçok üründe oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

  • Polikarbon Levhaların Faydaları

            Yaygın olarak kullanılan levhaların oldukça fazla faydası bulunmaktadır. Bu faydalar genel olarak şöyle olmaktadır.

 -Farklı iklim tiplerinde kullanılabildiğinden düşük maliyet ile sürekli kullanım sağlamaktadır.

 -Işığı maksimum düzeyde geçirdiğinden ısınma ve enerji giderlerinden tasarruf sağlanır.

 -Oluşabilecek yangın ve benzeri kazalar da buna karşı daha korunaklı bir üründür ve can ve mal kaybının önüne geçilmektedir.

 -Yapısı dolayısı ile özellikle kurşungeçirmez yönü ile sağlam ve güvenilir bir maddedir.

 -Uzun ömürlü ve dayanıklıdır ve bu sayede uzun yıllar kullanılır ve buda maddi olarak son derece önemli olmaktadır.

 -Üretici firmalar için ve inşaat firmaları için yapısı ve şekil alması kolay olduğundan ve bu sayede hem zamandan hem maliyetten ve son olarak da işçilik bakımından oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Polikarbon Levhaların Ne Gibi Avantajları Vardır?

Polikarbon Levhalar

Polikarbon Levha Nedir?

Birçok etkene dayanıklılık gösteren polikarbon levhalar, özellikle inşaat sektöründe önemli bir yeri vardır. İnşaat sektörünün yanı sıra günlük yaşamı etkileyen malzemelerin birçoğu polikarbon malzemeden üretilmektedir. Isı ve darbelere direnç gösteren, ışığı tamamen geçiren bu levhalar yaşamı kolaylaştırmaktadır. Kolayca şekil alan polikarbon levhalar, polikarbon ham maddesinden üretilir. Bu levhaların boyu ve eni çeşitlilik gösterirken, genel olarak 210 x 600 cm olacak şekilde tasarlanmaktadır. Işığı geçiren bu levhalar ısıyı geçirmez ve alev yayma özelliği yoktur. Mükemmel dayanıklılık gösteren polikarbon levhalar sayesinde, izolasyon problemi kökten çözülmektedir.

 Herhangi bir yangın tehlikesi ile karşılaşıldığında ısıyı yaymayan bu levhalar, yangının çoğalmasını engellemekte ve zararın büyük bir oranını indirgemektedir. Çok hücreli ve değişik kalınlıklarda olması sebebi ile binaların ısı yalıtımında da yaygın bir şekilde kullanılır. Kolayca şekillenebilen bu levhalar ekstra iş gücüne olan ihtiyacı azaltmakta ve tasarrufu sağlamaktadır. Cama oranla daha hafif olan bu levhalar, mekanik özellikleri bulunmakta ve aynı zamanda optik olmaktadır. Renk aralığı fazla olan polikarbon levhalar, birçok renk seçeneği sunmaktadır. Özellikleri çok gelişmiş olan bu levhalar, mevcut tüm alanlarda verimli bir şekilde kullanılmaktadır.

 Polikarbon Levhalar Nerelerde Kullanılır?

            Güvenilir ve kullanışlı olan polikarbonat levha imalat sanayisinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bazı yerleşim alanlarındaki binaların camları için kullanıldığı gibi bankaların camlarında da kullanım göstermektedir. Elektro yalıtım özelliği sayesinde normal bir camdan 200 kat daha fazla dayanıklılık göstermektedir. Polikarbon levhaların kullanıldığı sektörde tam anlamıyla korunma sağlanmaktadır. Dış çevre koşulları ile sürekli iç içe olmasına rağmen üstün bir performans garantisi vermektedir. Aldığı sert darbelerden dolayı kırılmaması, bakım masrafını aşırı derecede azaltmaktadır. Cam gibi bir görüntüye sahip olmasına rağmen, camdan daha dayanıklı ve daha hafiftir.

 Pek çok alanda kullanıldığı gibi reklam sektöründe de reklamcılık ile ilgili işler için kullanılmaktadır. Piyasada en fazla kullanılan malzemelerden biri olmasını, kullanışlığına ve sağlamlığına borçludur. Üst tavan polikarbonat levha ile kaplanabilir ve darbelere karşı sağlam bir direnç göstermektedir. Sağlam yapısı olması, her türlü alanda etkin bir şekilde kullanılmasını ve kullanan kişinin verim almasını sağlamaktadır. Bebek biberonlarından polis kalkanlarına, polis kalkanlarından çatı yapımına kadar birçok alanda etkin bir şekilde kullanılır. Ana ürünlerin yan ürünler ile desteklenmesi gereken bir durum varsa polikarbon levhalar kullanılmaktadır.

 Polikarbon Levhaların Ne Gibi Avantajları Vardır?

 Oldukça özel ve kusursuz olan polikarbon levhalar, yapı sektörüne kazandırılmış önemli bir armağan olarak nitelendirilmektedir. Birçok avantaj barındıran bu levhalar, çatı ışıklığı ve cephe giydirme uygulamalarında avantaj sağlamaktadır. Çok daha kolay uygulama özelliğine sahip olmakla birlikte çok fazla estetiktir. Uzun ömrü ve ekonomik fiyatı ile uluslararası alanda da önemli yere sahiptir. Çizilme gibi durumlarda çiziği göstermemektedir. Bu levhalar ile yaratıcılık daha etkin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Polikarbon levhada içeri süzülecek olan ışığın homojen bir şekilde dağılımını gerçekleştirmektedir.

 Fiziksel olarak da oldukça avantajlı bir yapısı vardır. Endüstriyel alanda en fazla kullanılan malzemeler arasında olmakla birlikte güvenilirdir. Çeşitli sektörlerde kullanılması sebebi ile tüketicilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap olmaktadır. Her türlü işlevsel özelliklere sahip olan bu levhalar gün geçtikçe evrime uğramaktadır. Çıktığı ilk andan beri tüketicilere sunduğu avantajlar sayesinde, ana malzeme olarak kullanılmaktadır. Her türlü farklı şekle girebilen bu levhalar, ideal malzeme olarak görülmektedir. Maliyet avantajından dolayı sayısız birçok alanda kullanılmaktadır. İnsanlara pratik çözümler sunan polikarbon levhalar, en yaygın alternatif haline gelmiştir.

Polikarbon levhalarda sararma problemi

Yaşam alanlarımızda sık sık karşılaştığımız polikarbon levhalar hayatımızda düşündüğümüzden daha fazla yer kaplamaktadır.Özellikle gözlemlediğimiz yapı marketlerde uygulama işleri yapan ustalar işin püf noktalarını bilmediklerinden uygulamalarda problem yaşamaktadırlar.Biz Polikarbon iç ve dış ticaret olarak Marka sahibi olduğumuz POLİKARBON’un en doğru şekilde uygulanmasını ve sararma, kırılma, su alma vb. problemlerin yaşanmaması son kullanıcının memnun olması ve ustalarımızın uygulama yaptığı işlerde problem yaşamamalarını maddi ve manevi iki taraflı kayıplar yaşanmasını önlemek amacıyla sektörde 26. Yılın bize kattığı engin bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Polikarbon üst kapak: Polikarbon bağlantı elemanları denilince ilk akla gelen ürün üst kapaktır.Kullanım amacı polikarbon levhayı yapılan demir doğramaya sabitlemektir. 6 metrelik profiller halinde satılır.6 metre üst kapağı sağlıklı bir şekilde montaj yaparken 30 adet akıllı trapez vida kullanılmalıdır.Üst kapağa atılan vidalar polikarbonu ve kapağı deldiğinden dolayı kapağın iki yanına fitil çekilmelidir.Çekilmeyen fitil yağmur sularını ve kar sularını polikarbonun altına vidanın açtığı delikten almaktadır.Fitil kullanımı bir tercih değil zorunluluktur.

Polikarbon alt kapak:Polikarbon alt kapak yapılan demir doğramanın üzerine montaj yapılır aynı üst kapakta olduğu gibi iki tarafında fitil oluğu mevcuttur.Fitil kullanılması zorunludur.Alt kapak montaj yapılırken 1 metrede 1 adet toplamda 6 adet akıllı trapez vida ile demir doğramaya montaj yapılır.Alt kapak ve üst kapak fitilleri polikarbon levhayı kilitleyerek su almasını %100 olarak engellemektedir.

Polikarbon U kapama profili:Polikarbon U kapama profili uygulanan levhanın kenarlarına uygulanıp malzemeyi çerçeveleyerek olumsuz hava koşullarına karşı malzemenin direncini arttırmakta alüminyum olması sebebiyle malzemenin direncini arttırırken aynı zamanda görselliğede katkı sağlamaktadır.Polikarbon u kapama profili 6 metre olarak satılmaktadır.

Polikarbon H profil : Diğer bağlantı elemanlarının aksine saf polikarbon malzemeden üretilen H profil malzemenin diğer malzeme ile devam edeceği ölçülerde görüntüyü bozmadan devam etmesini sağlayan şeffaf olması sebebiyle alacağınız malzemenin rengini alan bağlantı elemanıdır.

Polikarbon anti-dustBant : Oluklu Polikarbon Levhalarda malzemenin hava kanalına zamanla toz gelmekte ve polikarbonunuzun içerisinde pis görüntü oluşturmaktadır.Alüminyum u kapama malzemeyi su almaktan korusada nemden koruyamamaktadır.Dolayısıyla U kapama Profilinin uygulanmasından önce açık olan uçları 1 levhada 2 baş olmak üzere 2.1 m + 2.1 m toplamda 4.2 m anti-dust bant kullanılmalı malzeme nemden korunmalıdır.

Polikarbon levhaları kullanım ömrü olan 10 yıl sağlıklı bir şekilde kullanmak için bağlantı elemanlarını kesinlikle kullanmalısınız.Satış danışmalarımız size projelerinizdeki en ufak problemlerinizde aklınıza takılan en küçük sorunda size bir telefon uzaklıkta.

Polikarbon Sistem Neden Tercih Edilir?

Birçok alanda kullanıma uygun olan polikarbon, ışık geçirgenliği ve dayanıklılığı nedeniyle tercih edilirken aynı zamanda oldukça şık bir görünüm de sunar. Şeffaf bir malzeme olmasının yanı sıra farklı renklerde kullanıcıya sunulabilmektedir. Birçok avantajı olması sebebiyle çok fazla tercih edilen polikarbonat levha hem şık, hem dayanıklı olmasından ötürü, ekonomik bir çözüm olarak ortaya çıkmış ve kabul görmüştür. Kullanıldığı mekanda uzun yıllar kalabildiği için ekonomik bir çözümdür. Güvenli, kolay kurulabilen, ekonomik bir ürün olmasından dolayı çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Zamanla ürünün kullanım alanı da artmıştır. Zira, bu ürünler, ışığı cam ile aynı oranda geçirdiği halde, cama nazaran çok daha hafiftir. Aynı zamanda, cama kıyasla daha dayanıklıdır.

 Polikarbonat Levha Çeşitleri Nelerdir?

            Birçok alanda kullanılan ürünler için farklı kullanım alanlarına özel ürünler üretilmiştir. Oluklu polikarbonat levha; en uygun fiyatlı levhalardır. Aynı zamanda uygulaması kolaydır. Oluklu levhalar, çatılarda, seralarda ve kış bahçelerinde kullanılır. Bunların dışında, havuzun üstünün kapatılması, otobüs duraklarında, spor salonlarında kullanılır. Yaya geçiş alanlarında reklam sektöründe, çatı ve fabrika ışıklıklarında kullanılır. Su izolasyonu konusunda avantaj saplar. Yüksek mukavemete sahiptir. Isı yalıtımı sağlar ve alev yaymama özelliğine sahip olması ile öne çıkar. Cam kadar geçirgen olmasına rağmen hem camdan daha dayanıklı hem de camdan 6 kat daha hafiftir. Farklı iklim özelliklerine dayanıklıdır. 40 derece ile 120 derece sıcaklıklar arasında sorun çıkarmadan işlevini yerine getirir. Bunun yanı sıra solid polikarbonat levhalar vardır.

 Solid Polikarbonat Levhalar Hangi Özelliklere Sahiptir?

            Solid levhalar, camdan çok daha hafiftir. Aynı zamanda kırılmaz özelliğe sahiptir. Bunlara ek olarak, zararlı UV ışınlarını geçirmediği için hem iç hem de dış mekanlarda cama alternatif olarak kullanılan bir üründür. Bronz veya şeffaf renkleri tercih edilebilir. Solid levhalar, dış ortamdan etkilenmezler. Solid levhalar da, alev almama özelliğine sahiptir. Bu levhalar, ses bariyer sistemlerinde, iş güvenlik ekipmanlarında, çatı aydınlatmalarında ve alışveriş merkezi, okullar gibi alanlarda kullanılmaktadır. Bu türden levhalar, şıklık ve sağlamlığın birleşimdir. Solid polikarbonat levhaların özellikleri, camın yarı ağırlığındadır. Camdan yaklaşık 300 kat daha mukavemetlidir. Zararlı UV ışınlarına karşı dirençlidir. Kolay uygulanabilir, esnek bir malzemedir. Yüksek oranda ses yalıtımına sahip bir malzemedir.

 Kilitli Sistem Polikarbonat Nerelerde Kullanılır?

            Bu tür ürünler, yüksek seviyede ışık geçirgenliği ile öne çıkan malzemelerdir. Uygulanması en hızlı malzeme türüdür. Ateşe dayanıklı olmasının yanı sıra oldukça dayanıklıdır. Bu levhalar, uygun bağlantı aksesurlarla bağlanırlar. Termal yalıtım konusunda üstün özelliklere sahiptir. Birbirine eklemlenebilen bu tür levhalar, uzun alanlarda kullanıma uygundur. Kilit sistemler, sağlam ve dalgalanmayan yapılarından dolayı, benzin istasyonlarında ve oto yıkama yerlerinde kullanılmaktadır. Opal, şeffaf ve bronz renkleri vardır.

 Polikarbon Sistem Neden Tercih Edilir?

            Çizilmeye, darbeye dayanıklı olmasının dışında ışık geçirgenliği noktasında cam ile eşit bir malzeme olan polikarbon birçok alanda fayda sağlamaktadır. Alev yaymama özelliği sayesinde öne çıkan bu malzemenin şeffaf, gri ve bronz, kırmızı, yeşil, mavi, beyaz, seçenekleri ile piyasaya sunulmaktadır. Her türlü iklim koşullarında işlevini yerine getirebilen bu ürünler, bu özelliği nedeniyle farklı coğrafi bölgelerde ve hava koşullarında maksimum verim sağlar. Isı yalıtımında fayda sağlaması nedeniyle seralar bu malzemeyle kaplanır. Seralar dışında, kış bahçelerinde de oldukça verimlidir. Önceleri daha ziyade endüstriyel alanda kullanılan bu ürünler, zamanla malzeme kalitesinin gelişmesi sonucu, evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Su geçirmeyen bir malzeme olmasından ötürü, balkon ve teras kaplamalarında da kullanılmaktadır.

Sevkiyat personelimizin iş notları

Sevkiyat bir firmanın yürüyen aksamıdır, zamanında sorunsuz bir şekilde yapılan sevkiyatlar firmanın kalitesini yükseltir. Sevkiyat esnasında oluşan sorunları ve gecikmelerin en kısa zaman da telafi etmek çok önemlidir. Müşteri memnuniyetini arttırır. Bu nedenle ekip çalışması çok önemlidir. Araçlar yüklenirken özellikle müşterilerin birbirlerine yakın olması zaman ve yakıt tasarrufu sağlar. Bu sebepten araçlar yüklenirken şoförlerin yaptığı sevkiyat düzenine göre araçların yüklenmesi çok önemlidir. Çok acil durumlarda yüklemelerde değişiklik yapılabilir. Araçlar yüklenirken depocu arkadaşlar malzemeleri eksiksiz ve tam olduğuna emin olmalıyız. Çünkü müşteriye gittiğimiz zaman müşteri ile yüz yüze direkt biz oluyoruz ve çok sorun yaşıyoruz. Sorunu çözene kadar çok sorun yaşıyoruz sorun çözülene kadar çok zaman geçiriyoruz.

Ayrıca araçlara zamanın da bakım yapılması biz şoförler için çok önemlidir. Sorunsuz bir şekilde sevkiyata çıktığımız zaman işimize daha çok adapte oluyoruz.

Polikarbon montaj ekipmanlarının önemi

Günümüzde gün ışığından yararlanmak ve enerji tasarrufunda bulunmak adına bir çok ürün kullanılmaktadır.

Bunların başında da sağlamlığı ve uzun ömürlülüğü ve hava şartlarına uyum sağlaması ile oluklu polikarbon levhalar gelmektedir.

Her ne kadar bu malzemeler üstün hizmet sağlasa da montaj ekipmanları tam ve şartnamesine uygun uygulanmadığında yeterli verim alınamadığı görülmüştür.

Uygulama sırasında dikkat edilmesi gerekli hususlardan bazıları şunlardır; polikarbonun en boy kavramı dikkate alınarak su akış yönüne doğru döşenmelidir.

Su akış yönüne doğru döşenen polikarbon levhaların alt ve üst kısımlarına alüminyum baskı çıtaları yerleştirilerek kapamaları yapılmalıdır. Her bir levha için ortalama üç takım baskı çıtası gerekmektedir. Rüzgarın bol olduğu ve direncin daha etkin kılınması gereken yerlerde bu sayı her bir levhada dört takım olarak değerlendirilebilir. Baskı çıtalarında epdm fitil kullanımı çok önemlidir. Hem baskının artırımı hem de su izolasyonu yapma konusunda etkili bir çözüm olacaktır. Uygulama sonunda polikarbonların ağız kısımlarına anti-dust bant yapıştırılmalı ve üzerine u profille kapama yapılmalıdır. Bu sayede polikarbon levhalarımızın iç kısmına zamanla oluşacak tozlanma su geçimi ve yosunlaşma gibi durumlardan koruyacaktır. Üzerinde durduğumuz şartların yerine getirilmemesi gelecekte ortaya çıkacak sorunların kaynağı olarak gösterilecektir.

Çevremizde buna benzer örnekler maalesef defalarca yaşanılmaktadır. Maliyet kısma amacı ile eksiltilen montaj ekipmanları daha sonra ekstra maliyet olarak önlerine tekrar geri çıkmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak adına gerekli şartların yerine getirilmesi ve uzman bir kişiden destek alınması gerekmektedir. Polikarbon ailesi olarak bu konuda her müşterimize gerekli hizmeti vereceğimizi beyan ederiz.

Modüler polikarbonat levhalar

Polikarbonat paneller; araba park yeri, kanopi, balkon, veranda, sera, kış bahçesi, çatı feneri gibi küçük alanlarda düz çatı ve cephelerin, ucuz ve esnetik çözümler sunarak, kolay, hızlı ve güvenli kaplanmasını sağlar.

     Modül genişliği 250 mm, kalınlığı 16 mm olan  modüler polikarbon paneller, yüksek ışık geçirgenliği ve ısı yalıtımı sağlayan dört duvarlı gövde yapısına sahiptir. Konstrüksiyona gizli vida yuvası ile monte edilen polikarbonat paneller, özel yan kenarlarıyla, birbirlerine kolayca ve güvenle kilitlenirler. Bu birleşim detayı sayesinde; çatı ve cephe ışıklık alanları ısı, rüzgar ve suya karşı herhangi bir birleşim aksesuarına ihtiyaç olmadan pratik, güvenli ve kesintisiz saydamlıkla kaplanır.

Kilitli sistem polikarbon avantajı

 

Kilitli sistem polikarbon levhalar, 60 cm enin de standart boyu 12mt olan gözenekleri fabrikasyona göre değişkenlik gösteren endüstriyel çatı malzemesidir.
Bu tarz levhalar normal düz levhalara göre dikey aşık üzerinde değil yatay aşık üzerine çelik klipsler vasıtasıyla montajı yapılan levhalardır. Kilitli sistem polikarbonat levhalar
Enleri 60 cm olması sebebiyle montajı daha kolay yapılabilmekte ve su sızdırmazlık konusunda ekstra garanti sonuç alınabilmektedir. Yatay aşıkların üzerine yapılan uygulama sayesinde
Düz sistem polikarbon levhaların geçmekte zorlandıkları uzunluklarda esnemeden ve dalgalanmadan kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kilitli sistem polikarbon levhalarımız yoğunlukla benzin istasyonlarında
Tonozlarda veya oto yıkama bölümlerinde tercih edilmektedir. Renkte genel olarak şeffaf ve gri tercih sebebidir. Bunun dışında opal ve bronz renklerde üretilmesi mümkündür.
Uygulama yönteminden kısaca bahsedecek olursak. Kilitli sistem levhalar kenarları yukarı yönlü çıkıntıları olan levhalardır. Çelik konstrüksiyon üzerine çelik klips vasıtasıyla vidalanmaktadır. Üzerine yine polikarbondan imal edilen U konektörü eklenmektedir. U konektörün açık olan ağız kasımlarına plastik kapaklar ile kapama yapılmaktadır. Polikarbonların döşenmesi tamamlandıktan sonra anti-dust bandımızı polikarbonumuzun ağzı açık olan kısmına yapıştırıyoruz. Son olarak u profilleri de polikarbon ağız kısmına yerleştirmesi ile montaj son bulmaktadır. Güvenirlik , sızdırmazlık, kolay montaj yönü ile kilitli sistem polikarbon levhalarımızı tercih edilebilirsiniz.