Blog

Polikarbon Malzemenin Özellikleri

Polikarbon, termo plastik malzeme grubuna ait özel bir malzeme türüdür. Kalıplanması, termik işlemlere maruz bırakılarak şekillendirilmesi, sıcak ve soğuk bükülme prosesleri aracılığıyla şekil verilmesi oldukça kolaydır.

Daha Fazla Oku
üst geçit polikarbon

Polikarbon Levhaların Bakımı ve Avantajları

Günümüzde ultraviyole ışın zararları, güvenlik, daha yararlı hasat gibi nedenlerden dolayı yapılan işi kolaylaştırmak ve daha sağlam olmasını sağlamak için çeşitli yollar geliştirilmektedir. Bunların arasında bulunan polikarbon levhalar ile ilgili soru ve cevapları aşağıda yer almaktadır.

Daha Fazla Oku
polikarbon

Polikarbon Levhalar Birçok Avantajı Beraberinde Getirir

Polikarbon malzemeler endüstriyel üretimde en çok kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Bunun asıl nedeni, kolay şekil alabilen ve dayanıklı bir malzeme olmasıdır. Endüstriyel, inşaat ve peyzaj alanında oldukça sık kullanılmaktadır. Polikarbon levhalar kullanım yeri ve amacına göre farklı yapılarda üretilmektedir. Tek katlı düz, çok katlı düz, trapez kesitli, oluklu ve dalgalı olmak üzere çeşitleri mevcuttur.
Polikarbon levhalar diğer bir çok ürüne göre oldukça avantaja sahiptir.

Daha Fazla Oku
polikarbon benzinlik

Polikarbon Levha Akaryakıt İstasyonlarında Kullanılır

Özellikle endüstriyel alanlarda kullanılan polikarbon levhalar oluklu ve dayanıklı yapıları ile müşteri memnuniyetini büyük oranda sağlamaktadır. Camdan daha sağlam ve daha hafif olan yapıları kurulum ve montaj aşamalarında dahi zaman ve enerjiden tasarruf yapılmasını sağlamaktadır.

Daha Fazla Oku
polikarbon hava alanı

Polikarbon Levhalar Hayatımızın Her Anında Yanımızda!

Polikarbon Levhalar Ve Kullanım Alanları

 

Gün ışığından iyi bir şekilde yararlanmayı gerektiren yerlerde en iyi çözümü sağladığı gibi reçinesinin özelliğinden dolayı darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Akrilik ve cam gibi kaplama olan malzemelere göre son derece hafif aynı zamanda iki kat daha dayanıklıdır. Soğuk bir şekilde bükülebilme özelliğinden dolayı mimari gibi bir alanda dizayn kolaylığı sağlayabilmektedir. Ultraviyole filtreasyonu, yüzey üzerinde su tutma gibi bir koruma sistemi sayesinde uzun ömürlüdür. Bunun yanı sıra mükemmel ışık geçirme özelliğine sahiptir.

Daha Fazla Oku
10 mm bronz polikarbon

Polikarbon Levhalar ve İnşaat Sektöründeki Yeri

Polikarbonun kısaltması PC’ dir. Işık geçirgenliği cama yakın, çizilmeye, ısıya, kimyasal maddeler, darbeye dayanıklılığı yüksek, şeffaf plastik, gıdaya uygun malzemedir. Halk dilin de LEXAN, şeffaf olan Polikarbonat veya Polikarbon, gıda, inşaat ve iletişim sektörünün kısa zaman için de önemli bir malzemesi olmuştur. Polikarbon malzemenin; doğa şartlarına göre 10 yıl garantisi vardır.

Daha Fazla Oku
polikarbon

Polikarbon Levhalar Kullanım Alanları Ve Temizliği

Öncelikle General Electrics ve BAYER işbirliğiyle imal edilen polikarbonat’ın beynelmilel kısaltması PC olarak isimlendirilmektedir. Cama yakın foton geçirebilme özelliğine sahip Polikarbon Levhalar, ısıya, kimyevi maddelere, vuruş ve çiziklere karşı metanetli, besine uygun, plastik ve şeffaf ürünlerdir. Halk dilinde Lexan, Polikarbon veyahut Şeffaf olarak isimlendirilen Polikarbonat Levhalar, nihai senelerde sık şekilde inşaat, besin ve etkileşim pazarında de sarf edilen ve aranılan ehemmiyetli tek malzeme haline gelmiştir.

Daha Fazla Oku
polikarbon

Polikarbon Levhalar ve Harika Kullanımları

Polikarbon diğer adıyla polikarbonat uluslararası dillerde kısa ve öz olarak ”PC” diye adlandırılır. Yapılan sözleşmeler ve evraklarda madde cinsi yine bu kısaltma ad ile belirtilir. Malzeme açısından oldukça uzun ömürlü olan Polikarbon, türevlerine göre güneş ve nevi ışıkları geçirmesi sebebiyle cama çokca benzeyen bir malzeme türü olarak belirtilebilir.

Daha Fazla Oku

Hem Estetik Hem Ucuz Polikarbon

Klasik görünümden uzak, çevreye duyarlı harika bir ürünle tanışmak istiyorsanız polikarbon.com.tr adlı internet sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca gün ışığından en fazla yararlanma imkanını da bu ürünler ile yakalayabilirsiniz. Sizde birbirinden şık polikarbon ürünlerle tanışmak için bu siteyi inceleyin.

Daha Fazla Oku