İnsan ilkel yaşamdan yerleşik yaşama geçerken beslenme, tehlikeden korunma ve sağlıklı kalma mücadelesi verdi.  Yaşadığımız zorlu süreci baz aldığımızda hayatı sürdürebilmede tarımın temel oluşturduğunu, sağlıklı kalmanın en önemli ilke olduğunu  yaşayarak bir kez daha anladık. Yaşadığımız pandemi, sağlıklı yaşam kazanımları edinmenin en önemli beceri olduğunu üzücü bir şekilde ispatladı. Bu süreçte insanlık tarım toplumu zamanlarının değerini tekrar  farkederek, yaşamını olabildiğince sadeleştirmeye yöneldi. Tarımın seferberlik şeklinde teşvik edildiği bugünlerde, koruyucu önlemlerin de her zamankinden önem kazandığını anlamış bulunuyoruz.

pandemi sürecinde market alışverişi

Polikarbonun  koruyucu ve verimi artırıcı etkisini tarımda kullanıyoruz.Bu süreç bunu daha da artırmış, üretici her türlü tehdide karşı ürününü polikarbon ile oluşturduğu seralarla korumaya çaba göstererek, geleceğini garantiye almaya çabalamaktadır.

Polikarbon pandemi sürecinde maske yapımında, eczane ve marketlerde alışverişin riskini en aza indirmek için paravan üretiminde ana malzeme olarak koruyuculuğunu sürdürmüştür.

Polikarbonu yine bahçe vb açık alanların yağmur, fırtına, rüzgarın olumsuz etkilerine karşı koruyucu olarak kullanıyorduk. Pandemiyle birlikte virüslerin oluşturduğu tehlikeye karşı da koruyucu bir kalkan olarak kullanmaya yöneldik.

Polikarbon günlük yaşamımızda koruyuculuğu  ve dayanıklılığıyla bir çok alanda kullanılırken, pandemiyle mücadelede de kullanımı artarak dış tehlikelere karşı korunmada önemli bir yer edinmiştir.