1993 yılında kurulan firmamız uzun yıllardır reklam sektöründe faaliyet göstermekte olup, dijital pazarlamanın google adwords reklamlarının önemini kavrayarak 2011 yılında Polikarbon marka tescili yaptırarak,günümüze kadar web sayfamızdan satışlar yapmaya sektörün lider pazarlama firması olarak devam ettik.Günümüz korona virüs salgını üzerine evden çalışma ve pazarlama faaliyetlerine önem vererek,müşterilerimizi yalnız bırakmadık,her zaman yanında olduk,uygun rekabetçi fiyatlarla ithal ve yerli ürünler ile satışlarımıza devam ettik.

         Bir dünya markası olan Dott-Gallina üretim tesislerinde yılların deneyimi ve dünya da çeşitli ülkelerde üretim faaliyetlerine devam eden fabrika policomp solid markası ile ve oluklu polikarbonda Multiwall ve Polybat markası ile Türkiye pazarına girmiş olup tüm yurdumuza uygun bir şekilde dağıtımını yapmaktadır.

         İç piyasada ise yılların sanayici ve o hassasiyette üretim yapan Işık Plastik Pazarlama A.Ş firmasının bayiliğini yapmakta olup Policam markası ve Alfalux markası ile tüm yurdumuza dağıtımını yapmakta olup bu sektörde lider olmayı sürdürmektedir.

         Satılan ürünlerin kalitesine geldiğimiz de ise Kayseri de üretim yapan iki fabrikada  geri dönüşüm malzemesi kullanılarak iç piyasaya haksız rekabet yapmakta,vasfına uygun olmayan solid polikarbon ve oluklu polikarbon üretimi yapmaktadır.Ve satıcı firmaların çoğunluğu bu ürünlerin satış ve pazarlamasını tercih etmektedir.Çünkü bu markasız ve geri dönüşümden üretim yapılan ürünlerden daha fazla kar etmektedirler.Bu ürünler zamanla uygulama yapıldıktan sonra ilk kış ve yaz ayların da problem çıkarmaktadır.Nihai kullanım yapan müşteriler satıcı firmalara dönüş yapmakta ve olumsuz cevap vermekteler,kısacası bu geri dönüşümden üretimi yapılan solid polikarbon ve oluklu polikarbon yapan fabrikalar kesinlikle garanti belgesini uygulamamakta ve nihai kullanıcının telefonuna hiçbir şekilde iletişime geçmemektedir.Bu tür olumsuz müşteri yorumları sayısız şekilde yaşamıştır satıcı firmalar.

         Oluklu polikarbon üretimi ve satışı en çok şeffaf polikarbon satılmaktadır.Renk olarak mavi,yeşil ,gri,bronz,kırmızı renklerde üretim yapılmaktadır.

         Işık plastik firmasının markası olan Policam ve Alfalux olarak standart üretim olan 210*600 cm ebatlarının yanında eni  210 cm sabit olmak kaydı ile boy 12 metre uzunluğunda özel üretim yapılmaktadır.

         Polikarbon levhalar uygulama da mükemmel sonuçlar doğurmakta, kolay büküm ve ısı ses izolasyonu sağlaması açısından tercih edilmektedir. Orjinal hammaddeden üretilen polikarbon levhalar darbe dayanıklılığına sahip olmakla beraber alev almama özelliğine sahiptir.Uluslararası yangın yönetmeliğine uygun markalar Policam ve Polybat multiwall markadır. Solid polikarbon ise ışık geçirgenliği ve hafifliği ve mukavemeti açisindan cama göre pahallı olmasına rağmen tercih edilmektedir.

         Uygulama alanları geniş olan oluklu polikarbon paravan bölmelerde seralarda apartman giriş kanopilerin de ve solid polikarbon ise otobüs duraklarında alışveriş merkezlerinin çatı kaplamalarında aydınlatma ve mukavemet kırılmazlık özelliğinden dolayı tercih edilmektedir.Ayrıca güvenlik amaçlı polis kalkanların da yat camlarında motosiklet ön siperliğinde koruyucu olarak kullanılmaktadır.Avrupa da yıllarca ses bariyeri olarak kullanılan solid polikarbon son yıllarda ülkemizde otobanlarda ve hızlı tren projesinde ulaştırma bakanlığınca kullanıma açılmış ve teknik şartnamelerinde özellikle belirtilmiştir.