• Ana Sayfa
  • Blog
  • Polikarbon Levhaların Ne Gibi Avantajları Vardır?

Polikarbon Levhaların Ne Gibi Avantajları Vardır?

Polikarbon Levhalar

Polikarbon Levha Nedir?

Birçok etkene dayanıklılık gösteren polikarbon levhalar, özellikle inşaat sektöründe önemli bir yeri vardır. İnşaat sektörünün yanı sıra günlük yaşamı etkileyen malzemelerin birçoğu polikarbon malzemeden üretilmektedir. Isı ve darbelere direnç gösteren, ışığı tamamen geçiren bu levhalar yaşamı kolaylaştırmaktadır. Kolayca şekil alan polikarbon levhalar, polikarbon ham maddesinden üretilir. Bu levhaların boyu ve eni çeşitlilik gösterirken, genel olarak 210 x 600 cm olacak şekilde tasarlanmaktadır. Işığı geçiren bu levhalar ısıyı geçirmez ve alev yayma özelliği yoktur. Mükemmel dayanıklılık gösteren polikarbon levhalar sayesinde, izolasyon problemi kökten çözülmektedir.

 Herhangi bir yangın tehlikesi ile karşılaşıldığında ısıyı yaymayan bu levhalar, yangının çoğalmasını engellemekte ve zararın büyük bir oranını indirgemektedir. Çok hücreli ve değişik kalınlıklarda olması sebebi ile binaların ısı yalıtımında da yaygın bir şekilde kullanılır. Kolayca şekillenebilen bu levhalar ekstra iş gücüne olan ihtiyacı azaltmakta ve tasarrufu sağlamaktadır. Cama oranla daha hafif olan bu levhalar, mekanik özellikleri bulunmakta ve aynı zamanda optik olmaktadır. Renk aralığı fazla olan polikarbon levhalar, birçok renk seçeneği sunmaktadır. Özellikleri çok gelişmiş olan bu levhalar, mevcut tüm alanlarda verimli bir şekilde kullanılmaktadır.

 Polikarbon Levhalar Nerelerde Kullanılır?

            Güvenilir ve kullanışlı olan polikarbonat levha imalat sanayisinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bazı yerleşim alanlarındaki binaların camları için kullanıldığı gibi bankaların camlarında da kullanım göstermektedir. Elektro yalıtım özelliği sayesinde normal bir camdan 200 kat daha fazla dayanıklılık göstermektedir. Polikarbon levhaların kullanıldığı sektörde tam anlamıyla korunma sağlanmaktadır. Dış çevre koşulları ile sürekli iç içe olmasına rağmen üstün bir performans garantisi vermektedir. Aldığı sert darbelerden dolayı kırılmaması, bakım masrafını aşırı derecede azaltmaktadır. Cam gibi bir görüntüye sahip olmasına rağmen, camdan daha dayanıklı ve daha hafiftir.

 Pek çok alanda kullanıldığı gibi reklam sektöründe de reklamcılık ile ilgili işler için kullanılmaktadır. Piyasada en fazla kullanılan malzemelerden biri olmasını, kullanışlığına ve sağlamlığına borçludur. Üst tavan polikarbonat levha ile kaplanabilir ve darbelere karşı sağlam bir direnç göstermektedir. Sağlam yapısı olması, her türlü alanda etkin bir şekilde kullanılmasını ve kullanan kişinin verim almasını sağlamaktadır. Bebek biberonlarından polis kalkanlarına, polis kalkanlarından çatı yapımına kadar birçok alanda etkin bir şekilde kullanılır. Ana ürünlerin yan ürünler ile desteklenmesi gereken bir durum varsa polikarbon levhalar kullanılmaktadır.

 Polikarbon Levhaların Ne Gibi Avantajları Vardır?

 Oldukça özel ve kusursuz olan polikarbon levhalar, yapı sektörüne kazandırılmış önemli bir armağan olarak nitelendirilmektedir. Birçok avantaj barındıran bu levhalar, çatı ışıklığı ve cephe giydirme uygulamalarında avantaj sağlamaktadır. Çok daha kolay uygulama özelliğine sahip olmakla birlikte çok fazla estetiktir. Uzun ömrü ve ekonomik fiyatı ile uluslararası alanda da önemli yere sahiptir. Çizilme gibi durumlarda çiziği göstermemektedir. Bu levhalar ile yaratıcılık daha etkin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Polikarbon levhada içeri süzülecek olan ışığın homojen bir şekilde dağılımını gerçekleştirmektedir.

 Fiziksel olarak da oldukça avantajlı bir yapısı vardır. Endüstriyel alanda en fazla kullanılan malzemeler arasında olmakla birlikte güvenilirdir. Çeşitli sektörlerde kullanılması sebebi ile tüketicilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap olmaktadır. Her türlü işlevsel özelliklere sahip olan bu levhalar gün geçtikçe evrime uğramaktadır. Çıktığı ilk andan beri tüketicilere sunduğu avantajlar sayesinde, ana malzeme olarak kullanılmaktadır. Her türlü farklı şekle girebilen bu levhalar, ideal malzeme olarak görülmektedir. Maliyet avantajından dolayı sayısız birçok alanda kullanılmaktadır. İnsanlara pratik çözümler sunan polikarbon levhalar, en yaygın alternatif haline gelmiştir.