Yaşam alanlarımızda sık sık karşılaştığımız polikarbon levhalar hayatımızda düşündüğümüzden daha fazla yer kaplamaktadır.Özellikle gözlemlediğimiz yapı marketlerde uygulama işleri yapan ustalar işin püf noktalarını bilmediklerinden uygulamalarda problem yaşamaktadırlar.Biz Polikarbon iç ve dış ticaret olarak Marka sahibi olduğumuz POLİKARBON’un en doğru şekilde uygulanmasını ve sararma, kırılma, su alma vb. problemlerin yaşanmaması son kullanıcının memnun olması ve ustalarımızın uygulama yaptığı işlerde problem yaşamamalarını maddi ve manevi iki taraflı kayıplar yaşanmasını önlemek amacıyla sektörde 26. Yılın bize kattığı engin bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Polikarbon üst kapak: Polikarbon bağlantı elemanları denilince ilk akla gelen ürün üst kapaktır.Kullanım amacı polikarbon levhayı yapılan demir doğramaya sabitlemektir. 6 metrelik profiller halinde satılır.6 metre üst kapağı sağlıklı bir şekilde montaj yaparken 30 adet akıllı trapez vida kullanılmalıdır.Üst kapağa atılan vidalar polikarbonu ve kapağı deldiğinden dolayı kapağın iki yanına fitil çekilmelidir.Çekilmeyen fitil yağmur sularını ve kar sularını polikarbonun altına vidanın açtığı delikten almaktadır.Fitil kullanımı bir tercih değil zorunluluktur.

Polikarbon alt kapak:Polikarbon alt kapak yapılan demir doğramanın üzerine montaj yapılır aynı üst kapakta olduğu gibi iki tarafında fitil oluğu mevcuttur.Fitil kullanılması zorunludur.Alt kapak montaj yapılırken 1 metrede 1 adet toplamda 6 adet akıllı trapez vida ile demir doğramaya montaj yapılır.Alt kapak ve üst kapak fitilleri polikarbon levhayı kilitleyerek su almasını %100 olarak engellemektedir.

Polikarbon U kapama profili:Polikarbon U kapama profili uygulanan levhanın kenarlarına uygulanıp malzemeyi çerçeveleyerek olumsuz hava koşullarına karşı malzemenin direncini arttırmakta alüminyum olması sebebiyle malzemenin direncini arttırırken aynı zamanda görselliğede katkı sağlamaktadır.Polikarbon u kapama profili 6 metre olarak satılmaktadır.

Polikarbon H profil : Diğer bağlantı elemanlarının aksine saf polikarbon malzemeden üretilen H profil malzemenin diğer malzeme ile devam edeceği ölçülerde görüntüyü bozmadan devam etmesini sağlayan şeffaf olması sebebiyle alacağınız malzemenin rengini alan bağlantı elemanıdır.

Polikarbon anti-dustBant : Oluklu Polikarbon Levhalarda malzemenin hava kanalına zamanla toz gelmekte ve polikarbonunuzun içerisinde pis görüntü oluşturmaktadır.Alüminyum u kapama malzemeyi su almaktan korusada nemden koruyamamaktadır.Dolayısıyla U kapama Profilinin uygulanmasından önce açık olan uçları 1 levhada 2 baş olmak üzere 2.1 m + 2.1 m toplamda 4.2 m anti-dust bant kullanılmalı malzeme nemden korunmalıdır.

Polikarbon levhaları kullanım ömrü olan 10 yıl sağlıklı bir şekilde kullanmak için bağlantı elemanlarını kesinlikle kullanmalısınız.Satış danışmalarımız size projelerinizdeki en ufak problemlerinizde aklınıza takılan en küçük sorunda size bir telefon uzaklıkta.