Boardex Dış Cephe Levhalası

boardexMalzeme ölçüleri 120x240x12,5cm

BoardeX, tüm saçak altı uygulamalarında kullanılır.

Dış cephe imalatlarında, her türlü kaplama malzemesi altında (metal kaplama, yalı baskı, ahşap kaplama, dekoratif tuğla kaplama, vb) “backerboard” olarak kullanılır.

BoardeX, su ve neme karşı güçlendirilmiş çekirdeği ve özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış duvar imalatında kullanılan dış cephe kaplama levhasıdır.

BoardeX ,iç mekanlarda ıslak alanların vazgeçilemez levhasıdır.

BoardeX’in sahip olduğu boyutlar ile COREX sistem boyutları %100 uyumlu olup, 40 cm ve 60 cm akslarda çalışmaya olanak sağlar.

Yürürlükte olan yangın yönetmeliğinin ilgili maddesinde yer alan, binaların dış cephelerinin yanmaz malzemeler ile kaplanması zorunluluğunun gerekli olduğu alanlarda tasarım kolaylığı sağlar.

Ülkemizde yürürlüğe giren “Binalarda Enerji Performansı” yasası gereği, alınması zorunlu olan ve her binanın enerji sınıfını belirleyen, “Enerji Kimlik Belgesi” nde, enerji performans sınıfı A’dan G’ye kadar sınıflandırılmıştır.

Dış duvarların, BoardeX dış cephe sistemleri ile yapılması durumunda, seçilen sisteme göre enerji performans sınıfında istenilen üst değerler sağlanmaktadır.

BoardeX, Amerika’dan sonra Avrupa’nın ve Türkiye’nin alçı ihtiva eden ilk dış cephe kaplama levhasıdır.

BoardeX, özellikle saçak altlarında karşılaşılan sarkma ve sehimlerin önüne geçer.

Kesim için jet taşı ve benzeri, yüksek hızlı toz çıkaran el aleti gerektirmez; standart el aletleri kullanılarak kesim yapılır.

BoardeX yüzeyinde aşınma, bozulma, eğilme veya stoklanma aşamasında yüzeye gelebilecek darbelere karşı dayanıklıdır.

 

boardex teknik