Yapı malzemelerinde polikarbon levha devrimi!

1) Yapı, izolasyon, iç ve dış cephe uygulamalarında dünya da uzun yıllardır kullanımı devam eden polikarbon Bayern laboratuvarın ‘ da 1956 da ilk olarak üretim ve kullanıma başlanmıştır. Devamında da ülkemiz de kullanıma açılmıştır.Yapısı gereği montajı ve kullanımı kolay olan polikarbon maliyet düşüklüğü sebebiyle de kullanıcıların dikkatini çekmiştir.  Ülkemiz de iç ve dış cephe , makina korumaları , çeşitli birçok alan da kullanılmaktadır.Birçok kalınlık seçeneği bulunan polikarbon levha ölçüleri standart olarak 210*600 olarak belirlenmiştir ayrıca birçok renk seçeneği bulunan polikarbon ‘ u dekorasyon sektöründe de kullanımı bulunmaktadır.Ve tabii ki polikarbon ; www.polikarbon.com.tr ‘ den alınır.
2) 10 mm tercih edildiğin de kurşun geçirmez olarak kullanabilen solid polikarbon levha.Çeşitli renkte ve kalınlıkta bulunan solid polikarbon levha standart ölçüleri 205*305* olarak üretilen levhalardır. Çeşitli güvenlik güçlerinin de tercihi olan polikarbon levha polis evleri ve jandarma karakollarında güvenlik olarak kullanılmaktadır.İhtiyaca göre ise makina sanayii kaplama gibi alanlarda kullanılabilir.
3) Kilitli sistem ile kolay ve sağlam bir uygulama.Kilitli sistem de levhaların birbiriyle bağlantısı kilit geçmeli sistemle sağlanmaktadır.Bu sistem iki levhanın birbirlerine geçiş noktalarında bulunur kilitli sistemdeki levhaların standart ölçüsü 60*60 olarak üretilmektedir.Otopark çatıları akaryakıt istasyonları kilitli sistemin çoğunlukta kullanıldığı alanlardan bazılarıdır.
4) Polikarbon uygulamaları:
Polikarbon kullanım alanları arasında çatı kaplamaları ve cephe kaplamaları başta yer almaktadır.Yurdumuzda gelişen hava muhalefetleri doğrultusunda Polikarbon kullanımı %76 oranında artış göstermiştir.Bu gelişme sektörde ki hammaddenin azalmasını ve doğru orantıda fiyatları artışa sürüklemiştir.

5) Makina sanayii ‘nde Solid Polikarbon ‘ u yeri:
Solid Polikarbon makina sanayii’nde birçok alanda kullanılmaktadır üretim bandının özellikle izlenmesi gereken ve tam bir yalıtım ihtiyacı olan
makinalarında önemli bir rol oynar.