polikarbon

merhaba,

polikarbon levha ve solid polikarbon levhalar  ile ilgili olarak son günlerde dünyada artan petrol fiyatlarına parelel olarak artan hammadde fiyatları sonucu Türkiye de bulunan üretici firma konumunda bulunan Işık plastik ve Sümer ambalaj ve Sümer Ambalaj ile kardeş firma olan Penta Ambalaj firmasının üretmiş olduğu solid polikarbon oluklu polikarbon ve policam ürünlerine gelen zamlar piyasalarda daha yeni yeni oturmaya ve bu zammın piyasaların benimsemesi oluşmaya başlamıştır.

Herne kadar zam uyuglayan firmalar yanında zam yapılmadan satışa devam eden  firmalardan biri konumunda olan ve sektörde her geçen gün isminin en uygun fiyatla ve en hızlı teslimatla adını duyuran Lavabo Market,ürün gamına her geçen gün bir yeni ürün eklemektedir.Dekota pleksi akrilik levha,birleşik akrilik akpolimer akrilik ve folyolarda ise oracal gibi sektörde ismini kalitesi ile anımsatan bu ürünleri bünyesine katarak satışlara başlamış bulunmaktadır.

Dekota için pakpen firması ve uzakdoğudan ithal edilen bu ürünler reklam sektöründe çok uygun fiyatlarla satılarak günden güne kalite standartını düşürmeye başlamış ve kalınlık olarak 3 mm den 2,7 mm kadar inmiş ve yoğunlukta azalmıştır.

Bu kalınlıktan ve yoğunluktan verilen ödünler sonucu piyasalarda çok ucuz dekotalar satılmaya başlamıştır.

Kompozit panel konusunda Türkiye de üretim yapan ve hiçbirzaman kaliteden ödün vermeyen Asas aluminyum fabrikasının üretiminde bulunan alfa ve asaş ürünlerinin yanında metalbond ürününüde satmaya başlamıştır.

Uzakdoğudan ithal edilen bu ürün yani dekota reklam sektöründe çok büyük pazarı olmakta ve satıcı firmalar bu ürünü en ucuz şekilde ithalatı yapılmaya çalışılırken hergeçen gün kalitesinden ödün vererek artan bir şekilde devam etmektedir.

Yapılan araştırmalar neticesinde reklam sektörününü ana kalem malzemesi olarak anılan dekota ürününü yerli üreticiler bu konudaki pazar payının boş olduğunu görerek iç piyasada üretime başlama ihtiyacı hissetmişler,yatırım kararı alarak en kısa zamanda üretime geçmeyi beklemekte ve deneme üretimine Agustos ayı gibi başlayacak ve bu senenin 21012 yılı bitmeden üretime başlamış olacaklardır.

Bu kadar kısa ve hızlı bir şekilde dekota ve çekme pleksi levha üretimine giren yerli üreticiler kalitelerini artırma yoluna gitmişlerdir.

 

1 Yorum

İzzet Sarı: 12 Nisan 2012 - 19:29

Teşekkürler

Yorum Yaz

Yorum gönderebilmek için giriş yapmalısın.