Polikarbon geniş kullanım alanları

Polikarbon endüstri  , laboratuarlar  , ev eşyaları , bankalar da da kullanılsa da yaygın kullanım alanı bina ve fabrikaların aydınlık , izolasyon ve koruma sistemleridir.Bu tip alanlar da kullanılmasının en büyük özelliği kırılmayan veya ışığı yansıtan pencereler ve çatılar yerine kullanılmasıdır.Polikarbon dan üretimi sağlanan ürünler arasında gözlük güneş gözlüğü camları , cd ve otomobil far camları örneklerden bazılarıdır.Polikarbonun dayanıklılığını ise içinde ki duvar odacık sayısı ve UV korumasına borçludur.Polikarbon Levhalar da çift veya tek yüzey UV koruyucu madde kaplı olarak satışa sunulmaktadır.Ayrıca Polikarbon levhalar tek cidarlı yani solid malzeme şeklinde de üretilmektedir , Solid Polikarbon ‘ un en büyük özelliğiyse aynı anda hem cam görüntüsüne sahip olup hem de kırılmama özelliğine sahip olmasıdır.Bir diğer kullanım kolu olan iki veya daha fazla cidarlı yani Oluklu Polikarbon da muhtelif renkler kalınlıklar ve özellikler de ve ebatlar da üretilerek  yapı sektöründe çeşitlilik sağlamaya devam etmektedir.Tüm bu özelliklerinin yanında malzemenin esnek olması hem görüntü hem de montaj kolaylığı açsından büyük bir kolaylık oluşturmaktadır.

Isıyı ve ışığı iyi izole etmesi ve mukavemeti sayesinde seralarda kış bahçelerin de cam ve naylona yeni ve daha kullanışlı alternatif oluşturan Polikarbon sağlamlığı göz önünde bulundurularak zırhlı araç kaplamaları ve camların da Polis evlerin de ve karakollarda yardımcı malzemeler olmakla birlikte solid polikarbon adı verilen malzememizden de yararlanılmaktadır.

Polikarbon levhanın sunduğu çözümler

Polikarbonat Levhalar;

Polikarbon levhalar tüm ışıklardan tam olarak veya difizörlü bir şekilde aydınlık sağlanması için tasarlanmışlardır bunlara ek olarak farklı renk tercihleri (Mavi, Yeşil, Bronz, Turuncu vb) bulunan levhalardır. Hammaddesinin özelliği sayesinde kırılmalara ve çatlamaları dayanıklıdır.Alternatif aydınlık cephe sistemlerine göre çok daha hafiftir buysa Polikarbon’ u montajı kolay ve kullanışlı bir malzeme haline getirmektedir.Isı ve ses izolasyonu konusunda da çok yüksek bir performans sergileyen Polikarbon bunu oluklu iç yapısına borçludur. Bu sektörün öncü firması olan Alman Bayer Makrolon Sheet Europe firmasının ürünleri olan polikarbonat (polikarbon) levhalar UV filtresi ve yüzeyinde su bulundurmama gibi özelliklere sahip olup sektörünün en kullanışlı malzemesi haline gelmiştir.

Polikarbon Levhaların Kullanım Alanları

İnsanların barınma taleplerini kapsayan , hayatı kolaylaştıran ve konfor sağlayan yapılar için ısıyı , soğuğu ve aydınlık gibi ihtiyaçları dünya’ ya zarar vermeden düşük maliyet ile uzun ömürlü olaraj kullanmakta aranan kriterler aranan kriterler arasındadır. Polikarbonun bu sektörde ki rolü ise özellikle büyük hacimli yapıların aydınlık ısıtma ve soğutma ihtiyacı ve estetik güzellik olarak karşılamaktadır. Polikarbon levhaların işlevi gün ışığından tam olarak yararlanıp minimum maliyet ile çözüme ulaşmaktır ayrıca levhalar farklı açılarda eğimli olan çatı ve cephe sistemlerinde esnekliği sayesinde kolay ve hızlı montaj sağlamaktadır , bu sebepten maliyet olarak ve kullanışlılık açısından çatı cephe ve aydınlık sistemleri arasından en çok tercih edilen ürün haline gelmiştir. Polikarbon İç Ve Dış Ticaret Firmamız Polikarbon levhalar da çeşitliliği sağlamak ve kaliteli ham maddeyi sağlamak için çalışmaktadır farklı kalınlıklar , farklı renkler ve farklı kilit ve sandviç (geçmeli) sistemleri kullanılmaktadır. Polikarbon İç Ve Dış Ticaret müşterilerinin istekleri doğrultusunda uygulamanın yapılacağı yere uygunluk açısından yardımcı olmayı kendine hedef belirlemiştir.Ayrıca profesyonel uygulama montaj kadrosuyla da hizmet veren firmamız ham madde TSE EN ve ISO normlarında da mükemmel malzeme işçilik kontrollerini sağlamaktadır.Bu titizlik ile devam eden Polikarbon İç Ve Dış Ticaret firmamız müşteri memnuniyetini ve malzeme kalitesini hep ön plan da tutmuştur. Polikarbon levhalarımız düz ve kıvrımlı olarak iki tipde üretilmektedir bu sayede çeşitli müşteri taleplerine çeşitli seçenekler oluşmaktadır.

Oluklu ve Solid Polikarbon Levhalar

OLUKLU POLİKARBONpolikarbon

Polikarbon dayanıklılık, yüksek ışık geçirgenlik değişik yapı, renk ve ölçülerde oluşan levhalardır.

UV ışınlarına karşı korumalıdır.

Özel alüminyum polikarbon birleşim profilleri, uygulamada daha kolaylık sağlar

Bu özellikler polikarbon kullanım alanını genişletmektedir.

Çatı kaplama , sera sistemi, kış bahçesi, sundurma ,reklam panosu vb… birçok alanda kullanılmaktadır.

Polikarbon, her türlü çatı uygulama için yüksek kalite sunar.

Kullanıcılar için her zaman güvenilir bir sistemdir.

Polikarbon her türlü tarımsal faaliyet için tasarlanmış bir üründür.

Polikarbonun üstün ışık geçirgenliği görsel sunum açısından ortamda verimlilik arttırır.

Polikarbon dış cepheler için tasarlanmıştır.

 

SOLİD POLİKARBONsolid polikarbon

Şeffaf polikarbon, pürüzsüz ve sert yüzeyi sayesinde cam ile büyük benzerlik gösterir.

Cam ile yapılması zor olan oval tavan, kabin ve panelleri solid polikarbon ile dizayn etmek oldukça kolaydır.

Sert ve dayanıklı olması dışarıdan gelebilecek darbelere karşı kırılmayı engeller.

Cama göre hafif olması ve sağlamlığı solid polikarbon, camın alternatifi hale gelmiştir.

Cama göre daha hafif olan polikarbon levhalar camdan yaklaşık 300 kat daha dayanıklıdır.

Kullanıcıların istek ve beklentilerine yüksek oranda karşılık vermektedir.

 

 

Sera için polikarbon levhalar

Polikarbon  çift katlı veya çok katlı olarak imal edilen , arasında hava boşluğu bulunan saydam

tabakalar halinde bulunan sera örtü malzemesidir.

Oluklu polikarbon da ışık dağılımı tamdır.

%70 ışık geçirgenliği vardır.

Zararlı UV ışınlarına karşı korumalıdır.

Bitkinin daha hızlı büyümesine katkı sağlar.

Polikarbon  cama göre hafif bir malzeme olduğundan  daha az destek yapısı kullanılır.

Nakliyesi kolay bir malzemedir.

Yüksek ışık ve ısı geçirgenliği sayesinde sera ısıtma maliyetini düşürür.

Su geçirmez.

Darbelere ve doğa olaylarına karşı dayanıklıdır.

 Polikarbon büyük, küçük bütün seralar için uygundur.

Yapı malzemelerinde polikarbon levha devrimi!

1) Yapı, izolasyon, iç ve dış cephe uygulamalarında dünya da uzun yıllardır kullanımı devam eden polikarbon Bayern laboratuvarın ‘ da 1956 da ilk olarak üretim ve kullanıma başlanmıştır. Devamında da ülkemiz de kullanıma açılmıştır.Yapısı gereği montajı ve kullanımı kolay olan polikarbon maliyet düşüklüğü sebebiyle de kullanıcıların dikkatini çekmiştir.  Ülkemiz de iç ve dış cephe , makina korumaları , çeşitli birçok alan da kullanılmaktadır.Birçok kalınlık seçeneği bulunan polikarbon levha ölçüleri standart olarak 210*600 olarak belirlenmiştir ayrıca birçok renk seçeneği bulunan polikarbon ‘ u dekorasyon sektöründe de kullanımı bulunmaktadır.Ve tabii ki polikarbon ; www.polikarbon.com.tr ‘ den alınır.
2) 10 mm tercih edildiğin de kurşun geçirmez olarak kullanabilen solid polikarbon levha.Çeşitli renkte ve kalınlıkta bulunan solid polikarbon levha standart ölçüleri 205*305* olarak üretilen levhalardır. Çeşitli güvenlik güçlerinin de tercihi olan polikarbon levha polis evleri ve jandarma karakollarında güvenlik olarak kullanılmaktadır.İhtiyaca göre ise makina sanayii kaplama gibi alanlarda kullanılabilir.
3) Kilitli sistem ile kolay ve sağlam bir uygulama.Kilitli sistem de levhaların birbiriyle bağlantısı kilit geçmeli sistemle sağlanmaktadır.Bu sistem iki levhanın birbirlerine geçiş noktalarında bulunur kilitli sistemdeki levhaların standart ölçüsü 60*60 olarak üretilmektedir.Otopark çatıları akaryakıt istasyonları kilitli sistemin çoğunlukta kullanıldığı alanlardan bazılarıdır.
4) Polikarbon uygulamaları:
Polikarbon kullanım alanları arasında çatı kaplamaları ve cephe kaplamaları başta yer almaktadır.Yurdumuzda gelişen hava muhalefetleri doğrultusunda Polikarbon kullanımı %76 oranında artış göstermiştir.Bu gelişme sektörde ki hammaddenin azalmasını ve doğru orantıda fiyatları artışa sürüklemiştir.

5) Makina sanayii ‘nde Solid Polikarbon ‘ u yeri:
Solid Polikarbon makina sanayii’nde birçok alanda kullanılmaktadır üretim bandının özellikle izlenmesi gereken ve tam bir yalıtım ihtiyacı olan
makinalarında önemli bir rol oynar.

Reklam sektöründe tercih sebebi polikarbon

Reklam sektörü genel de kriz dönemlerinde firmaların bütçelerini kısıp tercihlerini klasik kişisel geleneksel reklam yöntemleri ile pazarlama yapmaktadır.dış cephe ve reklam panolarında alt zemin malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Solid polikarbon kullanım alanları nerelerdir?

Solid polikarbon denince akla endüstriyel anlamda solidworks yazılım programı akla gelmektedir.genel olarak endüstriyel üretimde makina parkurunda ve elektrik panolarında aydınlatma sektöründe kullanılan solid polikarbon ülkemizde bulunan makinalarda 0,75 mm den başlayarak 12 ve bazende portakal görünümlü 15 mm kadar üretim yapılabilmektedir.ama üretim aşamasında görüyoruz ki ilkel ortamlarda üretilen hijyen ve toz emici olmayan ortamlarda ve uzakdoğu ülkelerinden ithal edilen atölye gibi ortamlarda üretilen ve makinalarda kaliteli üretim yapılmamakta ve özellikle ucuz olsun diye silindirlere özen gösterilmemekte ve aynı silindiri bir iki kez tekrar aldırmakta ve bu da kaliteli üretimi yakalamkta zorlanmaktadır.
Aydınlatma sektöründe özellikle tercih edilen solid polikarbon Polikarbon iç ve dış ticaret ltd. ştinde her mm ve kalınlıkta stok bulunmaktadır.yerli ve ithal ürünlerde stok herzaman mevcuttur.

Oluklu polikarbon levhaların tercih edildiği yerler

Oluklu polikarbon levhaların kullanım alanı günümüz teknolojisinde endüstriyel tasarım ürünü olarak da kullanımı artmaktadır.Bayer firmasının günümüzde bizim gibi ortadoğu ülkelerine yapacağı satışlarda gizli olarak ambargo uygulamakta ve bu ambargo sayesinde yerli üreticiler termin sürelerini gün geçtikce uzatmakta ve ister istemez fabrika bayi ilişkileri bozulmakta buna karşılık olarak ithal ürün satan firmalar sektörde bir adım öne çıkmakta,ve satışlarını artırmaktadırlar.Bu gibi durumlarda bayilerin mevcut stokları erimekte ve bir sonraki dönemde alımlarını zam geldi diyerek biraz da fahiş fiyattan satın almaktadırlar.Bu gibi durumlar işlerini sadece para kazanmak olarak gören bayileri farkında olmadan mevcut düzenden etkilenen en çok etkilenen kesim olarak açık pozisyonda kalmaktadır.
Oysa ki uzun vadede düşünüldüğünde elin de üretim planlaması olan hangi hafta da hangi ürünü üreteceğini planlayan ve programlayan kurumsal kimlikli ve nitelikli firmalar bu tür iniş ve çıkışlardan etkilenmemekte.planını programını aylık ve yıllık olarak yapmaktadır.
Günümüzde realiteye baktığımızda yerli üreticiler arasında lider konumda ve oluklu levhayı ve solid polikarbonu ülkemize kazandıran firma ışık plastik kurumsal kimlikli firmanın markası olan policam tüketicilerin tercih nedeni olan bir ürün olması diğer rakip firmaların imrenerek baktığı bir durumdur.

Ses bariyerlerinde solid polikarbon

Solid Polikarbon Levhalar; cama benzer özellikleri ve daha dayanıklı olması sebebiyle camın kullanıldığı alanlarda alternatif ürün olarak daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başladı.Bu alanlara örnek olarak daha az ses ve daha kaliteli yaşam için kullanılan ses yani gürültü bariyerlerini gösterebiliriz.

Bu günlerde otoban, tren yolu ve köprü civarlarındaki yapılanmanın yoğunlaşmasıyla birlikte konut alanları ve ticari alanlarda ciddi anlamda artış gösteren ses kirliliğini engellemek, yaşam kalitesini arttırmak amacıyla ses bariyeri kulanımına talepte çoğaldı.Ses bariyerleri otoyoldan gelen sesi , geri yansıtır ya da sesin daha uzun bir yol kat etmesini sağlayarak azalmasını sağlar.Böylelikle ses kirliliğini azaltır.Ses bariyerleri ve ürünler  hakkında ayrıntılı bilgi için; 0216 630 31 42 nolu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seralarda polikarbon kullanımı

Polikarbon içindeki UV katkı maddesi ürünün güneş ışınlarından zarar görmesini engelleyerek daha kaliteli ürün yetiştirilmesine imkan verir.Polikarbon örtünün ömrünü uzatarak tasarruf sağlar.

-Kuvvetli rüzgar,dolu ve buzlanma riski olan yerlerde alternatifsiz bir ürün olduğu için örtü giderlerinden tasarruf sağlar.

-Soğutma özelliği çok sıcak bölgelerde gündüz oluşabilecek aşırı ısı azaltılarak sera etkisi azalır yetiştirme mevsimi uzar ve topraktaki su kaybı azalır.

-Yangına karşı en yüksek dayanım derecesine sahip sera örtüsüdür.

-Darbe dayanımı camdan 80 kat daha iyidir.Hafiftir fakat kırılgan değildir.Dolayısıyla kurulumu,nakliyesi,işlenmesi,kesilmesi,delik açılması ve eğim vermesi kolay olduğu için uygulamalarda kolaylık sağlar.

-Oluklu yapısı sayesinde ses ve ısı yalıtımında rakipsizdir.