Yapı malzemelerinde polikarbon levha devrimi!

Yapı, izolasyon, iç ve dış cephe uygulamalarında dünya da uzun yıllardır kullanımı devam eden polikarbon Bayern laboratuvarın ‘ da 1956 da ilk olarak üretim ve kullanıma başlanmıştır. Devamında da ülkemiz de kullanıma açılmıştır.Yapısı gereği montajı ve kullanımı kolay olan polikarbon maliyet düşüklüğü sebebiyle de kullanıcıların dikkatini çekmiştir.  Ülkemiz de iç ve dış cephe , makina korumaları , çeşitli birçok alan da kullanılmaktadır.Birçok kalınlık seçeneği bulunan polikarbon levha ölçüleri standart olarak 210*600 olarak belirlenmiştir ayrıca birçok renk seçeneği bulunan polikarbon ‘ u dekorasyon sektöründe de kullanımı bulunmaktadır.Ve tabii ki polikarbon ; www.polikarbon.com.tr ‘ den alınır.
2) 10 mm tercih edildiğin de kurşun geçirmez olarak kullanabilen solid polikarbon levha.Çeşitli renkte ve kalınlıkta bulunan solid polikarbon levha standart ölçüleri 205*305* olarak üretilen levhalardır. Çeşitli güvenlik güçlerinin de tercihi olan polikarbon levha polis evleri ve jandarma karakollarında güvenlik olarak kullanılmaktadır.İhtiyaca göre ise makina sanayii kaplama gibi alanlarda kullanılabilir.
3)Kilitli sistem ile kolay ve sağlam bir uygulama.Kilitli sistem de levhaların birbiriyle bağlantısı kilit geçmeli sistemle sağlanmaktadır.Bu sistem iki levhanın birbirlerine geçiş noktalarında bulunur kilitli sistemdeki levhaların standart ölçüsü 60*60 olarak üretilmektedir.Otopark çatıları akaryakıt istasyonları kilitli sistemin çoğunlukta kullanıldığı alanlardan bazılarıdır.

Reklam sektöründe tercih sebebi polikarbon

Reklam sektörü genel de kriz dönemlerinde firmaların bütçelerini kısıp tercihlerini klasik kişisel geleneksel reklam yöntemleri ile pazarlama yapmaktadır.dış cephe ve reklam panolarında alt zemin malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Solid polikarbon kullanım alanları nerelerdir?

Solid polikarbon denince akla endüstriyel anlamda solidworks yazılım programı akla gelmektedir.genel olarak endüstriyel üretimde makina parkurunda ve elektrik panolarında aydınlatma sektöründe kullanılan solid polikarbon ülkemizde bulunan makinalarda 0,75 mm den başlayarak 12 ve bazende portakal görünümlü 15 mm kadar üretim yapılabilmektedir.ama üretim aşamasında görüyoruz ki ilkel ortamlarda üretilen hijyen ve toz emici olmayan ortamlarda ve uzakdoğu ülkelerinden ithal edilen atölye gibi ortamlarda üretilen ve makinalarda kaliteli üretim yapılmamakta ve özellikle ucuz olsun diye silindirlere özen gösterilmemekte ve aynı silindiri bir iki kez tekrar aldırmakta ve bu da kaliteli üretimi yakalamkta zorlanmaktadır.
Aydınlatma sektöründe özellikle tercih edilen solid polikarbon Polikarbon iç ve dış ticaret ltd. ştinde her mm ve kalınlıkta stok bulunmaktadır.yerli ve ithal ürünlerde stok herzaman mevcuttur.

Oluklu polikarbon levhaların tercih edildiği yerler

Oluklu polikarbon levhaların kullanım alanı günümüz teknolojisinde endüstriyel tasarım ürünü olarak da kullanımı artmaktadır.Bayer firmasının günümüzde bizim gibi ortadoğu ülkelerine yapacağı satışlarda gizli olarak ambargo uygulamakta ve bu ambargo sayesinde yerli üreticiler termin sürelerini gün geçtikce uzatmakta ve ister istemez fabrika bayi ilişkileri bozulmakta buna karşılık olarak ithal ürün satan firmalar sektörde bir adım öne çıkmakta,ve satışlarını artırmaktadırlar.Bu gibi durumlarda bayilerin mevcut stokları erimekte ve bir sonraki dönemde alımlarını zam geldi diyerek biraz da fahiş fiyattan satın almaktadırlar.Bu gibi durumlar işlerini sadece para kazanmak olarak gören bayileri farkında olmadan mevcut düzenden etkilenen en çok etkilenen kesim olarak açık pozisyonda kalmaktadır.
Oysa ki uzun vadede düşünüldüğünde elin de üretim planlaması olan hangi hafta da hangi ürünü üreteceğini planlayan ve programlayan kurumsal kimlikli ve nitelikli firmalar bu tür iniş ve çıkışlardan etkilenmemekte.planını programını aylık ve yıllık olarak yapmaktadır.
Günümüzde realiteye baktığımızda yerli üreticiler arasında lider konumda ve oluklu levhayı ve solid polikarbonu ülkemize kazandıran firma ışık plastik kurumsal kimlikli firmanın markası olan policam tüketicilerin tercih nedeni olan bir ürün olması diğer rakip firmaların imrenerek baktığı bir durumdur.

Ses bariyerlerinde solid polikarbon

Solid Polikarbon Levhalar; cama benzer özellikleri ve daha dayanıklı olması sebebiyle camın kullanıldığı alanlarda alternatif ürün olarak daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başladı.Bu alanlara örnek olarak daha az ses ve daha kaliteli yaşam için kullanılan ses yani gürültü bariyerlerini gösterebiliriz.

Bu günlerde otoban, tren yolu ve köprü civarlarındaki yapılanmanın yoğunlaşmasıyla birlikte konut alanları ve ticari alanlarda ciddi anlamda artış gösteren ses kirliliğini engellemek, yaşam kalitesini arttırmak amacıyla ses bariyeri kulanımına talepte çoğaldı.Ses bariyerleri otoyoldan gelen sesi , geri yansıtır ya da sesin daha uzun bir yol kat etmesini sağlayarak azalmasını sağlar.Böylelikle ses kirliliğini azaltır.Ses bariyerleri ve ürünler  hakkında ayrıntılı bilgi için; 0216 630 31 42 nolu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seralarda polikarbon kullanımı

Polikarbon içindeki UV katkı maddesi ürünün güneş ışınlarından zarar görmesini engelleyerek daha kaliteli ürün yetiştirilmesine imkan verir.Polikarbon örtünün ömrünü uzatarak tasarruf sağlar.

-Kuvvetli rüzgar,dolu ve buzlanma riski olan yerlerde alternatifsiz bir ürün olduğu için örtü giderlerinden tasarruf sağlar.

-Soğutma özelliği çok sıcak bölgelerde gündüz oluşabilecek aşırı ısı azaltılarak sera etkisi azalır yetiştirme mevsimi uzar ve topraktaki su kaybı azalır.

-Yangına karşı en yüksek dayanım derecesine sahip sera örtüsüdür.

-Darbe dayanımı camdan 80 kat daha iyidir.Hafiftir fakat kırılgan değildir.Dolayısıyla kurulumu,nakliyesi,işlenmesi,kesilmesi,delik açılması ve eğim vermesi kolay olduğu için uygulamalarda kolaylık sağlar.

-Oluklu yapısı sayesinde ses ve ısı yalıtımında rakipsizdir.

Solid polikarbonun adresi!

Polikarbon sektorunun lider satis firmasi polikarbon ic ve dis ticaret ltd.sti imes sanayi sitesinde satis noktasini siz değerli müşterileri için hizmete devam etmektedir.

Cama gore dayanikli solid

  1. Cama gore mukavemeti yuksek olan solid polikarbon policamp ve policam marka ile polikarbon ic ve dis ticaret ltd.sti bunyesinde gunun ekonomik sartlarina gore rekabetci fiyatlarla satisa sunulmuştur.
  2. Polikarbon sitesinde satis yapilan urunler musterilerin adresine kadar teslim edilmektedir.
  3. Solid akrilik ve kompozit konusunda reel stoklar ile musteri memnuniyeti on planda tutarak satisi gerceklesmektedir.

Polikarbon nedir

Polikarbon levhalar ulkemizde ilk defa leksan marka ile ithal edildigi icin genel olarak ustalar ve uygulamacilar arasinda leksan olarak bilinir.fakat gunumuzde sektorde satis da lider konumda olan polikarbon ic ve dis ticaret ltd sti gerek policam gerekse de policamp markasi ile sektore hizmet etmekde.uyguladigi rekabetci fiyAtlar ve musteri memnuniyetini on planda tutan firmamiz herzaman rakipldrindrn bir adim ondedir.takip edilmenin mutlulugu da calisanlarimiza ayri bir haz vermektedir.

Seralarda Polikarbon Kullanımı

-Polikarbon içindeki UV katkı maddesi ürünün güneş ışınlarından zarar görmesini engelleyerek daha kaliteli ürün yetiştirilmesine imkan verir.Polikarbon örtünün ömrünü uzatarak tasarruf sağlar.

-Kuvvetli rüzgar,dolu ve buzlanma riski olan yerlerde alternatifsiz bir ürün olduğu için örtü giderlerinden tasarruf sağlar.

-Soğutma özelliği çok sıcak bölgelerde gündüz oluşabilecek aşırı ısı azaltılarak sera etkisi azalır yetiştirme mevsimi uzar ve topraktaki su kaybı azalır.

-Yangına karşı en yüksek dayanım derecesine sahip sera örtüsüdür.

-Darbe dayanımı camdan 80 kat daha iyidir.Hafiftir fakat kırılgan değildir.Dolayısıyla kurulumu,nakliyesi,işlenmesi,kesilmesi,delik açılması ve eğim vermesi kolay olduğu için uygulamalarda kolaylık sağlar.

-Oluklu yapısı sayesinde ses ve ısı yalıtımında rakipsizdir.